Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Kurz znakového jazyka

11. listopadu 2008 v 22:29 | Šimon Hlinovský |  Vše kolem Help Trans
Od pátku 7.11. do neděle 9.11. se v České Třebové konal křižácký kurz znakového jazyka. Jeli jsme s Hankou přeplněným rychlíkem, takže jsme celou cestu stáli v chodbičce u dveří. I ostatní ze všech koutů republiky dorazili bez problémů, a tak jsme se v sedmnáct hodin sešli v DDM Kamarád v České Třebové. Lektorky byly tři, Míša, Lenka a další Hanka.


Jedli jsme v nedaleké restauraci, kde podávali velké talíře knedlíků s masem a omáčkou a točenou kofolu. Skoro nikdo to nesnědl všechno. Já jsem to po pár knedlících taky vzdal, přestože jsem neobědval a nesvačil.

Po večeři jsme dostali i lehátka na spaní a dostali jsme i instrukce, jak je správně rozkládat. Protože nás bylo devatenáct a všichni jsme se neznali, představovali jsme se a hráli jsme seznamovací hry. Potom už jsme se učili znakovku. Začali jsme čísly, pokračovali jsme měsíci a roky. Shlédli jsme i video o vzdělávání neslyšících. Večer jsme si ještě chvíli povídali, zpívali jsme a potom jsme šli spát.

V sobotu jsme vstávali v osm ráno a po snídani jsme se zase pustili do znakovky. Během dne jsme se naučili barvy, zvířata, dny v týdnu, pití a mnoho dalších znaků. Oběd i večeři jsme zase měli v blízké restauraci a večer jsme se dívali na video, tentokrát o mateřské školce pro neslyšící
děti, opět jsme zpívali a četli jsme si časopisy neslyšících. V neděli ráno jsme si museli ještě trochu přivstat, abychom stihli zabalit lehátka i svoje věci a nasnídat se. Potom si nás nahoře Míša krátce vyzkoušela z několika vět ve znakovce a chválila nás. Tím jsme měli zkoušky za sebou a obdrželi jsme osvědčení. Dívali jsme se i na pohádku ve znakovce.

Na oběd jsme dostali balíček s chlebem a řízkem a poté, co jsme se rozloučili, jsme se zase vydali na nádraží. Vlak přijel dokonce asi o deset minut dřív a v Praze jsme byli asi ve čtvrt na tři.

Šimon Hlinovský
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !