Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Osvěta na hudebních festivalech

30. listopadu 2008 v 18:58 | Zuzka Pavlíčková |  Vše kolem HIV/AIDS
Skupinka několika členů OSM Ústí nad Orlicí pod vedením Zuzky Pavlíčkové a Martiny Kupcové se chopila příležitosti a v srpnu 2007 se jim podařilo dostat na festival On The Road v Lázních Bohdaneč. Stabilním bodem byl informační stánek nazvaný "AIDSshop".

Dobrovolníci z řad Mládeže rozdávali letáky, informační brožury, na stánku se konaly besedy pro menší skupinky lidí. Samozřejmostí bylo "vyzdobení" stánku základními informacemi o HIV/AIDS, články z novin a internetu, zpracované příběhy HIV pozitivních lidí a také výstava fotek pana Šíbíka "Chci ještě žít" o situaci v Oděse, Ukrajina.

K dispozici byly také vědomostní testy, které prověřili znalosti účastníků festivalu. Vždy po jejich vyplnění s nimi některý ze zkušených besedníků zhodnotil odpovědi, popř. vysvětlil správné odpovědi a zodpověděl veškeré otázky, které účastník měl. Takto se povedlo získat základní přehled o informovanosti mladých lidí o problematice HIV/AIDS. Zhruba polovina lidí věděla většinu otázek a druhá polovina měla výsledek průměrný (cca polovinu získaných bodů).
Podařilo se nám dostat zajímavý kontakt, díky kterému jsme v červenci 2008 měli možnost postavit AIDSshop na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Jen pro porovnání festivalu On The Road se zúčastnilo tisíc lidí, festivalu Rock for People 20 000lidí.

To považujeme za pěkný úspěch a doufáme, že této nové aktivity se chytnou i další OSM a příští léto bude M-ČČK a HIV/AIDS prezentováno na mnohem více festivalech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !