Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Seminář AIDS I. stupně, 15. - 17. 11. 2008, Jihlava

20. listopadu 2008 v 18:31 | Anička |  Vše kolem HIV/AIDS
Ve dnech 15.-17. listopadu se konal v Jihlavě seminář AIDS I. stupně. Brodská výprava se na cestu vydala v 10 hodin, takže jsme se jako jedni z mála účastníků stihli na sobotu i vyspat :-). Ve vlaku jsme během rozhovoru typu "mám s sebou tohle, tohle a tamto" zjistily, že zatímco Verča si RUČNÍK nevzala MÁLEM, Anča si ho nevzala VŮBEC :D. Takže naše první kroky vedly do Prioru. Díky čemuž padl Rádin nápad navštívit čajovnu.
Po prohlídce Prioru jsme se vydaly před Dům dětí a mládeže, kde už na nás čekali Zuzka a Venca (lektoři) a holky z Opavy - Katka a Tessa. Po vyšlapání X schodů do posledního patra DDM jsme konečně stanuli před ubytovnou. Byla to doslova velká místnost napěchovaná postelemi (uprostřed byl stůl). Odvážnější se vypravili i na ZÁCHOD, který byl rovněž v poněkud zajímavém provedení. Tímhle ale skončilo všechno "míň dobrý", co nás na kurzu potkalo, protože celý kurz byl prostě NEJVÍC SUPER!!! Během oběda dorazili i fajn lidi z Hodonína - Anet, Eva, Tomáš a Tonda, a tak se po obědě mohl naplno rozjet program. Během prvního dne jsme se (nejen) o AIDS dozvěděli spoustu věcí. Zahráli jsme si taky supr hry, naučili se navlíkat kondomy na okurku (hodí se:-)), obhlídli jihlavský námko :-) a někteří se málem vykoupali i v kašně (bohužel/naštěstí jen málem).

Druhý den jsme byli ráno ještě vcelku čilí, takže si někteří přivstali, aby vykonali odloženou večerní hygienu (v koupelně nesvítilo světlo a svíčky jsme neměli). Pak následovala snídaně a mohl se opět rozjet program. Mě asi nejvíc zaujala odpolední "rétorická" část, kdy nám Venca vykládal, jak pracovat se skupinou a kterou zahájil slovy: Každý si stoupnete na 2 minuty dopředu a budete o něčem mluvit. Takže jsme plně informováni o tom, kdo má jakého křečka, rybu či jiné zvíře, co papá, nepapá a jak je starý/á.

Večer nás čekala praktická zkouška. Každý musel 5-10 minut vést besedu se třídou (s námi), která mu rozhodně nedala nic zadarmo. Nicméně všichni přežili :-). Druhý den ráno už nebyl čilý a svěží absolutně nikdo, takže nejen že umýt jsme se fakt nestihli, ale mimo to jsme ještě málem zaspali. Po snídali nás čekal písemný test, který jsme všichni napsali a prošli, někteří dokonce s plným počtem bodů. Pak nás čekal feedback (nebo jak se tomu říkalo), kde jsme zhodnotili kurz a po obědě vyrazili domů :-(.

I cesta zpátky měla své kouzlo. Áňa, Ráďa a Verča se nejprve rozhodly jít z námka na vlak pěšky. Problém ale nastal, když se nemohly dohodnout, kterým směrem se na nádro vydat. (Odchylka byla +-180 stupňů :D). Ráďa s Verčou se tedy rozhodly Ániným orientačním schopnostem nedůvěřovat a jely raději trolejí. Áňa byla (bohužel) toho názoru, že "v JIHLAVĚ se přece správnej BROĎÁK ztratit nemůže" a na nádro je to přece jenom kilák, takže se tam vypravila pěcha. Směr nabrala sice dobrý, ale to bylo tak asi všechno :-). Z kiláku se nakonec staly 3. Když po půl hodině hoodně ostrý chůze dorazila na nádro po tom, co se musela dvakrát ptat na cestu (a s myšlenkou, že vlaky jezdí z Jihlavy do Brodu přece každou hodinu), musela uznat, že to nebyl uplně nejlepší nápad. Na nádru jsme se ale nakonec úspěšně sešly a mohly vyrazit do Brodu.

(napsala Anička) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šimon Šimon | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 17:15 | Reagovat

Taky skvělý článek a skvělá akce - taky bych jel, ale AIDS I. už mám od roku 2006.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !