Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Květen 2009

Mezi bloky - pozvánka

9. května 2009 v 18:05 | Lenka Zuská |  Vaše zážitky a akce
Ahoj všem!

Oznamuji Vám, že dne ve středu 13.5. 09 se v areálu vysokoškolských kolejí ČVUT v Praze 4 - Podolí uskuteční již tradičně akce MEZI BLOKY 2009. Letošek je ale prvním ročníkem, kdy byla zahájena spolupráce Mládeží Českého červeného kříže se studentským klubem Pod-O-Lee, který tuto akci pořádá.Daruj krev

9. května 2009 v 17:56 | Lenka Zuská |  Vaše zážitky a akce

Ahoj Mládežníci,

ve středu 29.4. 09 večer se uskutečnil na VŠE v Praze seminář na téma Bezplatné dárcovství krve. Tuto neformální přednášku s diskuzí pořádal ČČK ve spolupráci s M-ČČK. Pro veřejnost jej zorganizovala členka prezidia M-ČČK Nela Djakowová z OSM Teplice.

POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ AKTIVITY

5. května 2009 v 16:07 | Lucka Krmenčíková |  Mezinárodní aktivity
Milí členové, chtěla bych Vás seznámit s nabídkou letních mezinárodních akcí, tzv. summercamps pořádaných v Rakousku a Finsku. Pokud máte zájem, podrobně si přečtěte požadavky a napište krátký motivační dopis na info@mladezcck.org.
Upozorňuji, že podmínkou je domluvit se anglicky!
Pokud máte otázky, neváhejte napsat, v předchozích letech jsem absolvovala oba campy a ráda Vám odpovím! lucie.krmencikova@mladezcck.org

Langenlois: 13-27.7 2009
Podmínky účasti: věk 16 -23 let, aktivní dobrovolník M-ČČK nebo ČČK, dobrá znalost angličtiny,
účastnický poplatek 45 eur (+cesta)

Téma : interkulturní poznávání, problematika Červeného kříže/půlměsíce/krystalu, navazování přátelství, předávání zkušeností,...

Aktivity jsou studijního charakteru formou workshopů.

Dvoučlenná delegace

Motivační dopis do 20.5.2009


Herzi camp, Helsinki: 25-31.7 2009
Podmínky účasti: 15-26 let , aktivní dobrovolník M-ČČK(nejlépe v Help Trans projektu -ale není podmínkou) , komunikativní angličtina, účastník si hradí cestu

Téma: polovina účastníků je nějakým způsobem postižena, znevýhodněna, program je zaměřen na odstranění předsudků a vzájemné porozumění, rovnost všech.

Aktivity jsou více formou her a odpočinkově-kreativních aktivit

2-4 delegáti, velice
vhodné pro tělesně, zrakově, sluchově postižené s asistenty i bez

Motivační dopis do 25.5.2009

Welcome to Herzicamp 2009!
26th - 31st July 2009
Finnish Red Cross, Herttoniemi branch is organizing an international
contact camp in Helsinki. We would like to invite your delegation (2-4
persons, if possible both disabled and able-bodied youth) to spend a
memorable week in Finland!
The camp has around 40 participants between the ages of 15 and 29. Red Cross delegations are invited from Czech Republic, Cyprus, Estonia, Sweden, and Germany and the rest of the campers are from Finland. There are both disabled and able-bodied youth at the camp, about half-and-half. The official languages of the camp are English and Finnish. From the foreign delegates we require English language skills in order to make communication easier.
The camp is based on the Red Cross basic principal of EQUALITY. As we are all different individuals, we can learn a lot from each other. We learn to ask for help and to give help; to do things together and to manage in all kinds of situations. Most of all, Herzicamp 2009 is about fun - memories to cherish forever!

The camp officially begins on 26th July and will end on 31st July. We would like the foreign delegations to arrive on Saturday 25th. We have arranged accommodation for that extra day too, as well as all the necessary transportation for each delegation. The foreign delegations have to pay their own flight tickets, but all other expenses here in Finland during the camp week are covered.

Langenlois

4. května 2009 v 8:03 | Redakce |  Mezinárodní aktivity
Pro inspiraci se můžete podívat na sestřih z Letního campu v Langenlois v roce 2007. Pokud máte zájem se zúčastnit letošního ročníku kurzu, obraťe se na Lucku Krmenčíkovou (lucie.krmencikova@mladezcck.org) a nebo Zuzku Pavlíčkovou (zuzana.pavlickova@mladezcck.org).


Bližší informace o campu budou k dispozici v dohledné době.
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !