Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Červen 2009

Fotosoutěž Červený kříž a já

20. června 2009 v 17:47 | Jitka Špuláková |  Vše kolem projektu Děti

Mládež ČČK vyhlašuje od 15.5.-15.9. 2009 fotosoutěž s názvem Červený kříž a já. Tato soutěž je určená pro studenty SOU, SŠ nebo příslušných ročníků víceletých gymnázií ve věku 15 -19 let. Stát se účastníkem není příliš složité, jen stačí poslat nějakou fotku z akce či soutěže s ČČK. Tato fotografie by měla mít v el. podobě rozlišení alespoň 1200x1600 bodů a jako klasicky vyvolaná minimálně velikost 13x18 cm.
Ještě je zapotřebí k fotografii přidat nějaký stručný popis o jakou akci se jednalo nebo při jaké příležitosti byla fotografie pořízena, své jméno, věk a adresu školy (i email).
Fotografii je možné poslat dvojím způsobem. Buď formou emailu s přílohou na soutezdeti@mladezcck.org nebo poštou na adresu: Sekretariát M-ČČK, Thunovská 183/18, 118 04 Praha 1 - Malá Strana.
Takže neváhejte foťte a posílejte. Jak se říká: "Aktivitě se meze nekladou" a hlavně se těšíme na fotografie s vašimi zážitky. A pokud zrovna nejste v této věkové kategorii či podobně, tak nám alespoň pomozte informaci o této soutěži předávat dále. Mimo jiné je to dobrá možnost jak nám představit vaše aktivity na které jste zajisté patřičně hrdí.


Jitka Špuláková
Hlavní koordinátora projektu Děti

Setkání garantů, lektorů a besedníků

20. června 2009 v 17:42 | Zuzana Pavlíčková |  Vše kolem HIV/AIDS

(23. 5. 2009, Praha)

V sobotu 23. května 2009 se na Sekretariátu Mládeže ČČK sešla skupinka besedníků, aby se inspirovali možností organozování nových aktivit v rámci projektu a prevence HIV/AIDS. Společně jsme se shodli, že největší potíže jsou v uvolňování besedníků z výuky, aby mohli besedy vůbec dělat. Novou zajímavou cestou je prevence na festivalech. Účastníci sami už mají vytipované hudební a jiné festivaly v blízkosti jejich bydliště. Všichni měli zájem si vzájemně vypomoci s organizací a padl i návrh udělat "šňůru" po festivalech. V nejbližší době tedy oslovíme organizátory jednotlivých festivalů a budeme se na této parketě více angažovat.

Vzácným hostem byla sl. doktorka Jolana Ročňová, která si pro nás připravila zajímavou a poutavou prezentaci o problematice HIV/AIDS v Subsaharské Africe, o poměrech, které tam panují, jak funguje lékařská péče, jak probíhají dobrovolné aktivity, kterých se osobně několikrát účastnila, a zodpověděla nám všechny dotazy.

Setkání se také účastnil Olda z Domu světla, kam jsme se na závěr přesunuli. Olda a Martin nám udělali prohlídku Domu, včetně čerstvě zrekonstruovaných půdních prostor. Chvíli jsme s nimi u kávičky poseděli a přátelsky pokecali a po šesté hodině jsme se rozjeli zpátky do všech koutů republiky, nabiti novou energií, která nám opět pomůže zorganizovat další skvělé akce.
Děkuju všem účástníkům, že s námi strávili sobotu, a věřím, že se jim GLB líbilo a že příště nás bude více, abychom si mohli předatinformace od všech OSM a mohli se tak ještě více inspirovat a motivovat.
Další fotky na http://aids.mladezcck.orgBambiriáda

11. června 2009 v 7:01 | Šimon Hlinovský |  OSM v akci
Ve čtvrtek, v první den letošní Bambiriády, byla u stánku Mládeže ČČK 5. místní skupina ČČK Praha 1. Do areálu jsme vstoupili v 8:30, půl hodiny před ostrým startem. Připravili jsme stoly, židle, abmumena, invalidní vozík a slepeckou hůl. U stánku se mnou byla Hanka, dvě Elišky a Ben.


Zemřel první prezident ČČK

8. června 2009 v 20:01 | Redakce |  Prezídium M-ČČK
Dne 4. června zemřel ve věku nedožitých 76 let po krátké a těžké nemoci MUDr. Zdenko Vlk, CSc., první prezident Českého červeného kříže.

Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !