Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Setkání garantů, lektorů a besedníků

20. června 2009 v 17:42 | Zuzana Pavlíčková |  Vše kolem HIV/AIDS

(23. 5. 2009, Praha)

V sobotu 23. května 2009 se na Sekretariátu Mládeže ČČK sešla skupinka besedníků, aby se inspirovali možností organozování nových aktivit v rámci projektu a prevence HIV/AIDS. Společně jsme se shodli, že největší potíže jsou v uvolňování besedníků z výuky, aby mohli besedy vůbec dělat. Novou zajímavou cestou je prevence na festivalech. Účastníci sami už mají vytipované hudební a jiné festivaly v blízkosti jejich bydliště. Všichni měli zájem si vzájemně vypomoci s organizací a padl i návrh udělat "šňůru" po festivalech. V nejbližší době tedy oslovíme organizátory jednotlivých festivalů a budeme se na této parketě více angažovat.

Vzácným hostem byla sl. doktorka Jolana Ročňová, která si pro nás připravila zajímavou a poutavou prezentaci o problematice HIV/AIDS v Subsaharské Africe, o poměrech, které tam panují, jak funguje lékařská péče, jak probíhají dobrovolné aktivity, kterých se osobně několikrát účastnila, a zodpověděla nám všechny dotazy.

Setkání se také účastnil Olda z Domu světla, kam jsme se na závěr přesunuli. Olda a Martin nám udělali prohlídku Domu, včetně čerstvě zrekonstruovaných půdních prostor. Chvíli jsme s nimi u kávičky poseděli a přátelsky pokecali a po šesté hodině jsme se rozjeli zpátky do všech koutů republiky, nabiti novou energií, která nám opět pomůže zorganizovat další skvělé akce.
Děkuju všem účástníkům, že s námi strávili sobotu, a věřím, že se jim GLB líbilo a že příště nás bude více, abychom si mohli předatinformace od všech OSM a mohli se tak ještě více inspirovat a motivovat.
Další fotky na http://aids.mladezcck.org


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !