Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Zemřel první prezident ČČK

8. června 2009 v 20:01 | Redakce |  Prezídium M-ČČK
Dne 4. června zemřel ve věku nedožitých 76 let po krátké a těžké nemoci MUDr. Zdenko Vlk, CSc., první prezident Českého červeného kříže.


Po univerzitních studiích pracoval jako lékař-hygienik a po desetiletí velmi aktivně působil v ČSČK v Praze. Po listopadových událostech byl v prosinci 1989 zvolen do čela Českého výboru ČSČK. V této funkci pracoval až do ustavení samostatného Českého červeného kříže, kdy byl v červnu 1993 zvolen jeho prvním prezidentem a tuto funkci zastával až do r. 2005, kdy se rozhodl již odejít z aktivní činnosti. I po té však zůstaval s ústředím ČČK v kontaktu.

Dr. Vlk stál v čele české organizace Červeného kříže v nelehkých dobách zásadní transformace této organizace v nových ekonomických a společenských podmínkách a měl nemalou zásluhu na vybudování pozice ČČK v naší zemi. Uznávané bylo i jeho působení v rámci Mezinárodního hnutí ČK&ČP. Jeho práce pro Červený kříž byla oceněna udělením Medaile A. Masarykové a propůjčením prvního a dosud jediného čestného členství ČČK.

Odkaz dr. Zdenko Vlka zůstane i v dalších letech pro ČČK živým.


(ze stránek ČČK - www.cervenykriz.eu)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !