Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Květen 2010

Hrad opět žil první pomocí 2010

23. května 2010 v 8:47 | Karolína Krajdlová, Lenka Zuská |  OSM v akci

Dne 8. května 2010 se uskutečnil 3. ročník akce Hrad žije první pomocí, kterou pořádal Záchranný tým ČČK Ostrava v areálu Slezskoostravského hradu.
hrad_1
Hlavním bodem programu byl 3. ročník soutěže pro nezdravotnické složky integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci. Soutěže se zúčastnily týmy Policie ČR, Městské policie, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a jednotky sborů dobrovolných hasičů. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 družstev.

Soutěžní úkoly byly sestaveny tak, aby se soutěžící s těmito situacemi mohli setkat i v reálném životě, např: ošetření zraněného lezce, porod, psychický šok po autonehodě, samotná autonehoda či situace s partou kamarádů u řeky a následné tonutí jednoho z nich, atd.

V řadách organizačního týmu, figurantů, rozhodčích, maskérů, hostesek, cateringu, na prezentačních stáncích a v dalších neméně důležitých funkcích jste mohli najít členy OS ČČK Ostrava (převážně pak členy Záchranného týmu ČČK Ostrava), Opava, Frýdek - Místek, ale také členy OSM ČČK Ostrava, Opava a Frýdek - Místek.
Rozhodčí
     Kromě soutěže byl pro všechny návštěvníky akce připraven po celý den bohatý doprovodný program sestávající se z několika dynamických ukázek Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru a Báňské záchranné služby.

Navíc v průběhu celého soutěžního dne probíhal v prostorách pevnosti hradu pokus o překonání českého rekordu v nepřetržité resuscitaci. 24 členný tým složený ze zástupců záchranného týmu a soutěžících od pátku 7. května 16:30 hodin do soboty 8. května 16:30 bez přestávky resuscitoval ambumana a tím dosáhl nového českého rekordu.

Celodenní program na slezskoostravském hradě vyvrcholil vyhlášením výsledků soutěže nezdravotnických složek IZS a vyhlášením nového českého rekordu v nepřetržité resuscitaci.

Tato akce měla mezi veřejnosti velký úspěch, který se projevoval vysokou návštěvností hradu, a to i přes nečekanou odpolední průtrž mračen nad Ostravou.

Ač je tato akce náročná na přípravu, měla by se opakovat i v dalším roce (4. ročnik soutěže Hrad žije první pomoci 2011) a těší se na ni nejen organizátoři, ale také soutěžící.
plakátKarolína Krajdlová
předsedkyně OSM Ostrava

Lenka Zuská
členka prezídia M-ČČK

Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !