Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Červenec 2010

Bambiriáda 2010

31. července 2010 v 15:32 | Šimon Hlinovský, Redakce |  Vaše zážitky a akce
Ve čtvrtek 20. května se uskutečnila již dvanáctá pražská Bambiriáda, která se letos ze Střeleckého ostrova přesunula do parku u Vítězného náměstí v Dejvicích. V našem stánku Mládeže ČČK s číslem 1 se během prvních dvou dnů předvedla naše 5. místní skupina ČČK Praha 1, zatímco na oba víkendové dny nás vystřídala 5. místní skupina ČČK Praha 7.

U stánku Mládeže ČČK si děti mohly vyzkoušet resuscitaci a také se mohly dozvědět, jak se žije handicapovaným spoluobčanům. Děti měly k dispozici dvě slepecké hole a invalidní vozík. Další zajímavostí pro děti bylo namalovat obrázek se zavázanýma očima. Nejvíce, ale tradičně lákalo maskování krvavých poranění. O to se staraly hlavně Hanka, Eliška a další dobrovolnice od nás, které odvedly skvělou práci. Zásoby na maskování se musely dokonce doplňovat. Za všechno jsme rozdávali křižácké bonbony a také hromady letáčků.

Bambiriada 2
Bambiriada 1Ve čtvrtek jsme měli k obědu tradiční ultramastné kuře. I když se nám naštěstí vyhnul déšť, vítr foukal místy dost silně, a proto jsme museli neustále upravovat nástěnku. V pátek si náš vozík na chvíli půjčila nadace Leontýnka, aby ho předvedla přímo na pódiu. Zde se jinak střídaly různé dětské a taneční soubory se svými vystoupeními.

Sobota a neděle již patřily Praze 7 a já jsem se přišel podívat jen na chvíli, kdy jsem tu potkal Petru Vlčkovou, Petru Plívovou a Martu i Máju Šafránkovi. V neděli jsem navíc musel pomáhat při materiální sbírce na pomoc oblastem zasaženými povodněmi a odpoledne pak zabalit všechny naše věci, které jsem odvezl zpět na Malou Stranu s lítostí, že Bambiriáda trvala jen čtyři dny. Byla to pařba.

Šimon Hlinovský

Aktivity spřátelené místní skupiny ČČK Praha 1

31. července 2010 v 15:23 | Šimon Hlinovský, Redakce |  Vaše zážitky a akce
Malostranský den her a zábavy - Sobota 6. 11. 2010

Procvičte si s námi umělé dýchání, nepřímou masáž srdce nebo ošetřování krvácení. Nechte si namaskovat nějakou krvavou ránu, zahrajte si naše oblíbené deskové hry a vyzkoušejte si střelbu z airsoftové zbraně. Na akci se totiž bude tentokrát podílet také Airsoft Klub Dejvice. Tyto atrakce budou v přízemí k dispozici do 16 hodin, pak začne ve 4. patře koncert studentských kapel Frozen Time, Wosa a Jerhotti, během kterého proběhne vernisáž malířských děl.

Kdy: sobota 6. listopadu od 10 hod
Kde: Malostranské gymnázium, Josefská 7, Praha 1 (do 16 hodin vstup přes dvůr z Letenské ulice)
Konec akce: asi ve 20 hodinBezpečné léto 2010

V úterý a ve středu 15. a 16. června jsme prezentovali ČČK na tradiční akci Bezpečné léto, kterou na rušné pražské pěší zóně u Anděla tradičně pořádala Motocyklová asociace České republiky. Děti i dospělí si u nás mohli vyzkoušet resuscitaci a děti si jako vždy oblíbily maskování krvavých poranění.
    Kromě naší expozice si kolemjdoucí mohli na akci prohlédnout řadu nejen policejních motorek, vyzkoušet si helmu s jablečnou vůní, dozvědět se něco o pojištění a leasingu nebo si dát zdarma nealkoholické pivo. Ti šťastnější pak získali poukázku na jídlo.
    Přítomna byla třeba i Drážní inspekce, takže se program nesoustřeďoval jen na motorky. Chůze po kolejích zabíjí a i to je součástí dopravní bezpečnosti. Stejně jako loni to byla skvělá akce a už teď se těšíme na další ročník.
Bezpecne leto

LOST 2010

    V sobotu 19. června se naše čtyřčlenné družstvo z MS ČČK zúčastnilo pražské MHD bojovky zvané LOST 2010. Během dne jsme prošli 7 soutěžních stanovišť rozmístěných po Praze, na kterých jsme plnili různé úkoly.
    Soutěž začala na Pobřežní cestě u Vltavy, kde jsme si museli poradit se vzpourou robotů a u zdejší velké vrby jsme si oblíbili labuť, kterou děti nazvaly "Bílý Horor". Pak jsme chvíli bloudili na Vyšehradských hradbách, než jsme našli stanoviště, na kterém jsme museli složit správně klávesy počítače.
    Na Smíchově jsme pak museli odkutálet míček v bludišti do správné jamky a na Klamovce jsme museli recitovat jednotlivé jazykolamy, jako například "Od poklopu ku poklopu kiklop kouli koulí", což máme shodou náhod i v našem křižáckém zpěvníku.
    K dalším zajímavým stanovištím patřilo to u obory Hvězda, kde jsme museli poznat tři známé televizní reklamy, a stanoviště ve Stromovce, kde jsme zase hráli dámu s bonbony. Na Proseku pak musel Viktor z našeho týmu postavit pyramidu ze stavebnice poslepu, což se mu na druhý pokus povedlo.
    Bloudili jsme hlavně pod Vyšehradem a u Hvězdy a také jsme se hrozně loudali, a tak jsme proti dalším třem týmům neměli sebemenší šanci. I tak jsme ale nakonec v pořádku dorazili do cíle ve Vysočanech a na poslední chvíli jsme pak dostihli autobus, který odvezl Aničku a Viktora domů do Klecan. Byla to super akce.

LOST

Šimon Hlinovský


Festival Rock for People

27. července 2010 v 17:59 | Zuzana Pavlíčková, (vložila: Lenka Zuská) |  Vše kolem HIV/AIDS

Ahoj Mládežníci.

Skupinka deseti dobrovolníků Mládeže ČČK a dvě posily z Armády ČR se první prázdninový víkend účastnila festivalu Rock for People u Hradce Králové. (www.rockforpeople.cz)
Na stánku se účastníci festivalu mohli dozvědět základní informace o naší práci, prevenci HIV a AIDS, vyplnit si krátký testík znalostí a nebo jen zodpovědět několik otázek a za odměnu dostali kondomy společnosti BiX (www.bix.cz), se kterou již delší dobu spolupracujeme. K dispozici byl též Ambuman, zájemci si tedy vyzkoušeli resuscitaci a dozvěděli se základy první pomoci, měli možnost si i nechat namaskovat nějaké zranění. Na invalidní vozíčku jsme mohli zkoušet bezbariérovost festivalu a nebo si přečíst informace ohledně bezpečnosti na internetu, což je v poslední době velmi žhavé téma. Dobrovolníci si akci užili, za svou dobrovolnou práci měli zajištěný vstup do festival parku na jakékoliv kapely a aktivity.

Zuzana Pavlíčková,
viceprezidentka M-ČČK

RFP1
RFP3

RFP2
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !