Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Aktivity spřátelené místní skupiny ČČK Praha 1

31. července 2010 v 15:23 | Šimon Hlinovský, Redakce |  Vaše zážitky a akce
Malostranský den her a zábavy - Sobota 6. 11. 2010

Procvičte si s námi umělé dýchání, nepřímou masáž srdce nebo ošetřování krvácení. Nechte si namaskovat nějakou krvavou ránu, zahrajte si naše oblíbené deskové hry a vyzkoušejte si střelbu z airsoftové zbraně. Na akci se totiž bude tentokrát podílet také Airsoft Klub Dejvice. Tyto atrakce budou v přízemí k dispozici do 16 hodin, pak začne ve 4. patře koncert studentských kapel Frozen Time, Wosa a Jerhotti, během kterého proběhne vernisáž malířských děl.

Kdy: sobota 6. listopadu od 10 hod
Kde: Malostranské gymnázium, Josefská 7, Praha 1 (do 16 hodin vstup přes dvůr z Letenské ulice)
Konec akce: asi ve 20 hodinBezpečné léto 2010

V úterý a ve středu 15. a 16. června jsme prezentovali ČČK na tradiční akci Bezpečné léto, kterou na rušné pražské pěší zóně u Anděla tradičně pořádala Motocyklová asociace České republiky. Děti i dospělí si u nás mohli vyzkoušet resuscitaci a děti si jako vždy oblíbily maskování krvavých poranění.
    Kromě naší expozice si kolemjdoucí mohli na akci prohlédnout řadu nejen policejních motorek, vyzkoušet si helmu s jablečnou vůní, dozvědět se něco o pojištění a leasingu nebo si dát zdarma nealkoholické pivo. Ti šťastnější pak získali poukázku na jídlo.
    Přítomna byla třeba i Drážní inspekce, takže se program nesoustřeďoval jen na motorky. Chůze po kolejích zabíjí a i to je součástí dopravní bezpečnosti. Stejně jako loni to byla skvělá akce a už teď se těšíme na další ročník.
Bezpecne leto

LOST 2010

    V sobotu 19. června se naše čtyřčlenné družstvo z MS ČČK zúčastnilo pražské MHD bojovky zvané LOST 2010. Během dne jsme prošli 7 soutěžních stanovišť rozmístěných po Praze, na kterých jsme plnili různé úkoly.
    Soutěž začala na Pobřežní cestě u Vltavy, kde jsme si museli poradit se vzpourou robotů a u zdejší velké vrby jsme si oblíbili labuť, kterou děti nazvaly "Bílý Horor". Pak jsme chvíli bloudili na Vyšehradských hradbách, než jsme našli stanoviště, na kterém jsme museli složit správně klávesy počítače.
    Na Smíchově jsme pak museli odkutálet míček v bludišti do správné jamky a na Klamovce jsme museli recitovat jednotlivé jazykolamy, jako například "Od poklopu ku poklopu kiklop kouli koulí", což máme shodou náhod i v našem křižáckém zpěvníku.
    K dalším zajímavým stanovištím patřilo to u obory Hvězda, kde jsme museli poznat tři známé televizní reklamy, a stanoviště ve Stromovce, kde jsme zase hráli dámu s bonbony. Na Proseku pak musel Viktor z našeho týmu postavit pyramidu ze stavebnice poslepu, což se mu na druhý pokus povedlo.
    Bloudili jsme hlavně pod Vyšehradem a u Hvězdy a také jsme se hrozně loudali, a tak jsme proti dalším třem týmům neměli sebemenší šanci. I tak jsme ale nakonec v pořádku dorazili do cíle ve Vysočanech a na poslední chvíli jsme pak dostihli autobus, který odvezl Aničku a Viktora domů do Klecan. Byla to super akce.

LOST

Šimon Hlinovský

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !