Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Pelhřimováci navštívili Polský Červený kříž

22. října 2010 v 17:54 | Redakce |  Mezinárodní aktivity
Oblastní spolek Českého červeného kříže Pelhřimov dostal oficiální pozvání na návštěvu od Polského červeného kříže z města Bydgoszcz. Někteří jeho členové se totiž na srbském FACE seznámili se pelhřimovskými. Na základě toho byli nyní pozváni od pana Slawomira Maciąg na oficiální návštěvu. Jelikož lidé, kteří byli na FACE, byli časově vytížení a nemohli jet, dostali se k této akci i další členové Oblastní skupiny Mládeže Českého červeného kříže Pelhřimov.
           
Je 8. Října 2010 brzo ráno a konečně byl nabrán směr Polského Bydgoszcze. Tam je srdečně přivítala skupina, která se Sláwkem v rámci jejich školy cvičí první pomoc. Školství v Polsku funguje jinak než u nás - řekněme tedy, že byli ve věkovém rozmezí mezi základní a střední školou. Je však opravdu překvapující, jak to v zemi nám tak blízké, funguje úplně jinak.

První pomoc na školách je povinná! Na některých školách, jako i na této se však první pomoci věnují ještě mnohem víc. Škola jim nabízí prostory k cvičení první pomoci i po škole a nám byly prostory poskytnuty bez jakýchkoliv problémů přes celý víkend. Škola vlastní veškeré potřebné pomůcky. Například je tu k dispozici i digitální resuscitační loutka. A zázemí bylo opravdu naprosto úžasné.

Programem jak už bylo řečeno, se mělo stát navázání mezinárodní spolupráce. V pátek jsme tedy ve zbytku dne řešili hlavně rozdíly v první pomoci. V mnoha ohledech je první pomoc naprosto stejná, jelikož se také mimo jiné řídí pomocí Guidelines, v některých bodech se trochu liší, ale nijak závratně. Na sklonku dne zbylo ještě trochu místa, abychom se mohli lépe poznat apod.

Slavnostní páteční večeře
Sranda musí být


Celé sobotní dopoledne a část odpoledne bylo věnováno prohlídce Oblastního spolku v Bydgoszczi a města samotného. Odpoledne jsme koukali na video. Sláwek totiž nebyl letos na FACE poprvé a tak nám ukazovali záběry a fotografie jak z Bělehradu a také z Oldenburgu, kde byli v loňském roce.
           
Neděle byla spíše už jen rozlučkovým dnem. Jelikož jsme věděli, jak dlouho nám bude trvat cesta, tak jsme chtěli okolo poledne vyrazit na cestu. A tak jsme zašli už jen na kopec nad městem, kde je památník obětí 2. světové války, rozloučili se a museli odjet.

Společná
Myslím, že zodpovědně můžu říct, že navázat mezinárodní spolupráci se nám podařilo, protože už nyní přemýšlíme o akcích, kde se znovu uvidíme :-).

člen OSM Pelhřimov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Agata Agata | 27. října 2010 v 21:27 | Reagovat

Byl to skvělý čas. Děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !