Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Zásahy v Pelhřimově

22. října 2010 v 19:06 | Jenda Zajačikovskij |  OSM v akci
spolecna
Po několika měsíční přípravě a s ročním zpožděním se o víkendu 1. - 3. 10. 2010 konečně uskutečnila akce s názvem Zásahy v Pelhřimově. Tuto akci připravila OSM Pelhřimov. Cílem bylo procvičení první pomoci formou zásahů 5-ti členných družstev na předem připravených a namaskovaných stanovištích. Účastníci se postupně střídali i ve figurování a rozhodcování. V průběhu akce byla taktéž přednáška o resuscitaci, předvedení dobrovolných kynologů z Červené Řečice. Překvapením pro účastníky pak bylo společné noční cvičení s vyhledáváním zraněných osob v terénu pomocí cvičených psů.

A překvapeni byli také z velmi brzkého probuzení a následný hromadný zásah tentokrát s humanitární tématikou. Nejpříjemnějším překvapením pro mě byla účast hned dvou Slovenských družstev z Bratislavy.
Opomenout ale nemůžeme ani na další účastníky z OSM Štětí, Chrudim, Jindřichův Hradec, Ústí n. Orlicí, Havlíčkova brodu a Pelhřimova, s nimiž jsem rovněž měl tu čest strávit náročný, leč velmi přínosný víkend.

akce_1
akce_2


akce_3
Doufám, že se Vám tato akce líbila a že nám zachováte přízeň i v budoucích ročnících. Snad si už jen přát, aby se mezi ostatními OSM našli další, kteří by podobnou akci uspořádali.Na závěr bych chtěl poděkovat mým nejbližším přátelům - Pelhřimovákům, ale i ostatním členům nebo bývalým členům, ať z řad ČČK nebo M-ČČK, za jejich entuziasmus, bezvadné nasazení, týmové smýšlení a snahu o udržení a rozvoj znalostí v první pomoci.


Jan Zajačikovskij
Předseda OSM - ČČK Pelhřimov


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !