Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Prosinec 2010

Se Zpravodajem zpět do minulosti

30. prosince 2010 v 19:37 | Lenka Zuská |  O Zpravodaji
Ahoj,
přemýšlela jsem o tom, jak Zpravodaj M-ČČK, který je nyní v elektronické podobě, rozšířit o další zajímavé rubriky příspěvků. Napadlo mne udělat sondu do jeho předchůdce v papírové podobě, kde za tu dobu, co Zpravodaj pravidelně vycházel, je k přečtení mnoho zajímavých článků, postřehů a dílek týkajících se Mládeže Českého červeného kříže. Řekla jsem si, proč se občas nevrátit do zpátky a neukázat nově příchozím do M-ČČK, kteří čtou řádky v tomto blogu, že naše organizace má i svou minulost? Tuto minulost tvořilo (či stále tvoří) mnoho zajímavých lidí, kteří měli v danou chvíli nějaký názor či potřebu něco sdělit do našeho Zpravodaje. Proto se tu čas od času v Rubrice "Zpravodaj: návrat do minulosti" objeví článek z bývalých bulletinů - náhodně vybraný. Vždy bude uveden autor článku, rok a číslo Zpravodaje, ze kterého budu čerpat.
Doufám, že se tento nápad shledá s ohlasem, klidně mi pište náměty - rok, projekty, kdo, co, jak, kdy? :) Třeba to tam také najdu...


Zpravodaj č.6, prosinec 1994, Lucie Pavlíková

" ...
Definice ideálního vztahu mezi ČČK a M-ČČK
Integrální, bilaterálně progresivní a konstruktivní kooperace na bázi pluralitních ideí s rezultátem paralelní efektivní evoluce image Českého červeného kříže a Mládeže Českého červeného kříže."


Pod tímto příspěvkem je první článek (shodou okolností taky o Zpravodaji, ale velmi zajímavý), takže doufám, že se hlavně dobře pobavíte.
A možná vás i některé příspěvky inspirují k vlastní kreativitě, které se meze nekladou, takže pište! Děkujeme a vše nej do nového roku!


Lenka Zuská
členka Prezídia M-ČČK

Fejeton o Zpravodaji

30. prosince 2010 v 19:36 | Tea Felis |  Zpravodaj: návrat do minulosti
Zpravodaj č. 58, ročník XII, zima 2005:

   "Ležela jsem ve své postýlce se zánětem hlasivek, chroupala tužku a přemýšlela, co by se dalo napsat do příštího čísla Zpravodaje. Otázka to byla celkem aktuální, protože se psal den třináctého listopadu, dvacet čtyři hodin (plus mínus dvacet vteřin) před uzávěrkou. A z mého opojení právě spotřebovanými antibiotiky se zrodil vpravdě geniální nápad, a to zplodil cosi, co jsem vznešeně nazvala Fejeton o Zpravodaji a co máte to štěstí/neštěstí číst.

   Zpravodaj je náš milovaný časopis, který už prošel tolika proměnami, že by se Ovidius začervenal hanbou a Kafka by se s tou svou jedinou proměnou, ke všemu v nějaký hmyz, šel zahrabat.

   Vedlo se o něm tolik vášnivých diskuzí, že by se Dreyfus zděsil. Ale ne, nebojte se, nebudu vás teď otravovat nudnou historií, chci jen říct, že všechno, co v dějinách bylo, najdeme v menším (a sem tam I většm) I ve Zpravodaji.

   Zastavila bych se u těch diskuzí. Někteří, a je to buď skupina početná nebo mimořádně hlasitá, tvrdí, že je papírový Zpravodaj dobrý tak nanejvýš na podpal a internet by vyřešil všechno. Jiní, asi to budou věční oportunisté, se staví na hlavu a dělají všechno možné a vlastně i nemožné, aby zůstali u té vůňě dávnověku, kterým v této době papír docela určitě je.

   Kdo má pravdu, je mi jedno. Tento fejeton píšu na svém krásném notebooku jménem Krušina, ale vzápětí si ho vytisknu, protože se mi to tak prostě líp čte.

   Zpravodaj nosí zprávy až do domu. V každém čísle je něco zábavného a něco nudného. (Tím nudným samozřejmě myslím jen a jen své trestuhodné fejetony, jinak je všechno báječné). Co ve Zpravodaji chybí, aby se začal distribuovat ve velkém a měl náklad převyšující náklad Mladé Fronty?

   Zamysleme se nad tím, mohli bychom použít třeba vzorec bulvárních plátků? Jaké by to bylo, kdyby každé číslo Zpravodaje přineslo stránku nebo dvě plnou drbů o prezidentu ČČK nebo M-ČČK? Lákaly by vás titulky DOZORČÍ RADA PODPLÁCENA!!! Nebo třeba PREZIDENT M-ČČK SE NA MEJDANU STRAŠLIVĚ OPIL?

  Přiznávám, nebylo by mi to úplně proti srsti. Další stránka by se zaplnila rozhočenými reakcemi takové DOZORČÍ RADY nebo PREZIDENTA a třetí by mohly být jen omluvy. A bylo by po stížnostech na nedostatek příspěvků!

Každý ale není taková nevyléčitelná drbna jako já, jak pevně věřím, jste všichni velice zodpovědní mladí lidé, jejichž největší touhou je dozvědět se něco nového a pomáhat lidem, kteří to potřebují. A proto by se místo takových, pro vás jistě nudných drbů mělo objevovat něco jiného, něco zábavného, vzrušujícího, snad i trochu lechtivého...

     Nejlepší by byl kurz účetnictví na pokračování.
     To by byla silná antibiotika."

Tea Felis

PF 2011

26. prosince 2010 v 13:17 | Redakce |  Prezídium M-ČČK
Díky patří všem Mládežníkům, ale i lidem okolo nás, kteří nás podporují a věří, že naše práce pro druhé má smysl. 

Hurá do nového roku šťastným krokem!

*
PF 2011 MČČK
*

Motivační víkend s prvky leadershipu

25. prosince 2010 v 12:16 | Edita Vacková |  Vaše zážitky a akce
     Ve dnech 17. - 19. 12. 2010 proběhla v prostorách základny DDM v Hříběcí u Horní Cerekve akce s názvem: "Motivační víkend s prvky leadershipu", které se zúčastnilo přibližně dvacet lidí . Občas se na nás přijela podívat i nějaká ta vzácná návštěva ;o). Akce byla určena všem, kteří mají zájem o administrativu, dokumentaci a především o správné fungování OSM.
     V pátek večer jsme se dopravili na místo určení, dali si výbornou večeři a vrhli se na program. První byly na řadě Stanovy ČČK, Organizační řád M-ČČK a později večer ještě zábavné hry. V sobotu jsme pokračovali pročítáním Organizačního řádu, probrali jsme Interní předpisy M-ČČK a opět jsme si program zpříjemnili různými hrami. Po obědě následovaly přednášky o Struktuře ČČK a administrativě OSM + o činnostech během roku. Po krátkém programu venku a válení se ve sněhu, jsme pokračovali dotacemi, vyúčtováváním NPA faktur a poté opět následovaly zábavné hry. V neděli jsme si po snídani řekli něco o účetnictví, vyplnili feedbacky a po obědě se rozjeli zpět do všech koutů naší země =o).
     Akce se velmi vydařila, navázali jsme nové kontakty nejen s lidmi z M-ČČK, poznali jsme také Prezídium i prezidenta osobně a další významné lidi. Odreagovali jsme se při válení ve sněhu a podobných radovánkách a hlavně jsme se dozvěděli, jak správně vést dokumentaci a evidenci OSM.

Děkujeme za krásný víkend a těšíme se na další akce =o).

Edita Vacková
členka OSM Litoměřice

závody ve sněhu
Víkend s OŘem :)
Ahoooj!
Sranda musí být !

I want you 2

2. prosince 2010 v 18:00 | L. Kuzníková, E. Bartesková, R. Večerková |  OSM v akci
Letošní zdravotnický víkend pořádaný Mládeží Českého červeného kříže Opava společně s Místní skupinou Opava 5 -  I WANT YOU 2, proběhl od 28.- 30.10.2010 ve Velkých Štáhlích v okrese Malé Morávky. Jako minulý rok byla hlavním tématem První pomoc a přibyla také Psychologická první pomoc.

foto_3
foto_1

Nejenom, že jsme zažili spoustu legrace při team-buldingových hrách, modelových situacích a dalších aktivitách, ale z víkendu jsme si odnesli si spoustu nových zážitků a zkušeností. Vyzkoušeli jsme si první pomoc při hromadné autonehodě, hledání zraněných v rojnici v lese a mnoho dalších zásahů, které nás měli připravit na praktické poskytování první pomoci. Vyslechli jsme si také zajímavou přednášku na téma "Psychologická první pomoc", která nás všechny překvapila a poučila. I když možná nás prváčky ze začátku provázel trochu strach, ze svých chyb jsme se poučili a odnesli si nenahraditelné zkušenosti. Letošního I WANT YOU 2 se zúčastnilo 11 účastníků a naši výborní organizátoři. Přijeli nás taky navštívit členové ostravského Červeného kříže, kteří se také podíleli na organizaci.
Tímto bychom všem chtěli poděkovat za úžasně strávený čas a těšíme se na další pokračování!!! :)

foto_4
foto_2

 Článek sepsaly:
L. Kuzníková, E. Bartesková a R. Večerková

:-)
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !