Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Únor 2011

Na RMR se jednalo, volilo i bavilo

19. února 2011 v 19:17 | Jana Klenková |  Zpravodaj: návrat do minulosti
Jelikož se nám blíží Rada Mládeže republiky (4. - 6. 3. 2011), tak se podíváme jak jedna z nich proběhla v dřívější době ;-)
Odkaz na letošní RMR, na webových stránkách Mládeže: http://www.mcck.cz/akce/rada-mladeze-republiky-2011

Zpravodaj č. 9, konec roku 1998:

     "Už tradičně se ke konci roku setkávají zástupci regionů a koordinačních skupin na Radě mládeže republiky, která podle organizačního řádu schvaluje výroční zprávy jednotlivých projektů, volí nové orgány a vůbec jedná o věcech, které se týkají celé Mládeže jako celku.
     Ta letošní byla o den delší, protože se na ní projednávala strategie Mládeže Českého červeného kříže na roky 1998-2001.

     Do Bedřichova přijelo spoustu nových skvělých lidiček a už to naplnilo člověka optimismem, že to s naší organizací není tak špatné. V pátek a sobotu odpoledne se ve skupinkách pracovalo nad strategií a zbyl i čas a diskuze o tom, co jednotlivé regiony trápí. Především vám chybí dobré propagační materiály. Věřte, že se nad tím zamyslíme a pokusíme se vám maximálně pomoci. Většinou vznikaly dvě varianty, jedna počítala se zavedením regionálních sekretářů, kteří by měli mít k vám blízko a měli by usnadnit komunikaci mezi regionem a centrem. K tomu se objevila varianta bez regionálních sekretářů. Dozvěděli jsme se i představy vás všech, co by měly jednotlivé subjekty (prezídium, předsednictvo, koordinační skupiny) dělat. Můžete nám věřit, že vaše připomínky a návrhy nezapadnou.

     V sobotu odpoledne prezentovaly jednotlivé koordinační skupiny výroční zprávy svých projektů, a to netradiční formou. Začínala první pomoc, která sice nejprve odprezentovala jen pár základních čísel a pak předvedla, jak se v praxi nedodržuje jedno ustanovení organizačního řádu. To, které říká, že každý člen M-ČČK musí znát život zachraňující úkony. Stačilo, aby se pár lidiček pokusilo o stabilizovanou polohu a bylo jasné, že ne každý to umí. Musím říci, že se hned přihlásilo několik lidí a při polední pauze je Honza Studnička učil stabilizovanou polohu.
    Projekt Pomoc v pohybu předvedl, jak během roku pracoval a co se změnilo. Program HIV/AIDS a život nás všech zvolil prezentaci formou Událostí, kam si jako hosty zval jednotlivé členy koordinačních skupin a rozhovory s nimi ukázal, co se jim v letošním roce povedlo i nepovedlo. Eva Čmelíková, zástupce projektu Děti, nám o projektu zazpívala a Honza Lechota přečetl pohádku s tématem jeho projektu, Leadership training.
    V neděli se tradičně volilo a myslím, že bylo z čeho vybírat ...
...
Mějte se hezky a třeba se právě s vámi uvidíme na RMR příští rok."

Jana Klenáková

Webové stránky oblastních skupin M-ČČK

8. února 2011 v 19:55 | Redakce |  OSM v akci
Ahoj všem,

v závislosti na spuštění nových webových stránek Mládeže ČČK je zajímavé udělat sondu, jak to vypadá na oblastech.

Novými stránkami se nám pochlubila OSM Trutnov: http://www.mcck-trutnov.wz.cz/

Další stránky, které stojí za shlédnutí viz níže:


OSM Ostrava: http://ostrava.mcck.cz (v případě nezobrazení jsou právě převáděny na novou doménu), prozatím se můžete podívat na tento odkaz: http://ostrava.mladezcck.org/

OSM Pelhřimov: www.mcckpe.cz

Další provozované stránky v internetovém prostředí (některé ve spolupráci s OS ČČK):

OSM Praha 3,6 a 8:       http://mladez368.ic.cz/
OSM Frýdek - Místek:     http://www.mcck-fm.cz/
OSM České Budějovice: http://cckcb.cz/mladez-cck
OSM Český Krumlov:      http://www.cckck.cz/mladez-cck-ck/
OSM Havlíčkův Brod:      http://www.cckhb.unas.cz/mladez.htm
OSM Žďár nad Sázavou: http://cckzdar.euweb.cz/

Ostatní oblastní skupiny stránky nemají, ale je to jistě motivace se zamyslet, zda je vytvořit.


  
Aktuální kontakty na oblastní skupiny jsou na oficiálních webových stránkách v záložce kontakty (na základě zaslané Evidence 2011): http://www.mcck.cz/kontakt/oblastni-skupiny-mladeze
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !