Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Na RMR se jednalo, volilo i bavilo

19. února 2011 v 19:17 | Jana Klenková |  Zpravodaj: návrat do minulosti
Jelikož se nám blíží Rada Mládeže republiky (4. - 6. 3. 2011), tak se podíváme jak jedna z nich proběhla v dřívější době ;-)
Odkaz na letošní RMR, na webových stránkách Mládeže: http://www.mcck.cz/akce/rada-mladeze-republiky-2011

Zpravodaj č. 9, konec roku 1998:

     "Už tradičně se ke konci roku setkávají zástupci regionů a koordinačních skupin na Radě mládeže republiky, která podle organizačního řádu schvaluje výroční zprávy jednotlivých projektů, volí nové orgány a vůbec jedná o věcech, které se týkají celé Mládeže jako celku.
     Ta letošní byla o den delší, protože se na ní projednávala strategie Mládeže Českého červeného kříže na roky 1998-2001.

     Do Bedřichova přijelo spoustu nových skvělých lidiček a už to naplnilo člověka optimismem, že to s naší organizací není tak špatné. V pátek a sobotu odpoledne se ve skupinkách pracovalo nad strategií a zbyl i čas a diskuze o tom, co jednotlivé regiony trápí. Především vám chybí dobré propagační materiály. Věřte, že se nad tím zamyslíme a pokusíme se vám maximálně pomoci. Většinou vznikaly dvě varianty, jedna počítala se zavedením regionálních sekretářů, kteří by měli mít k vám blízko a měli by usnadnit komunikaci mezi regionem a centrem. K tomu se objevila varianta bez regionálních sekretářů. Dozvěděli jsme se i představy vás všech, co by měly jednotlivé subjekty (prezídium, předsednictvo, koordinační skupiny) dělat. Můžete nám věřit, že vaše připomínky a návrhy nezapadnou.

     V sobotu odpoledne prezentovaly jednotlivé koordinační skupiny výroční zprávy svých projektů, a to netradiční formou. Začínala první pomoc, která sice nejprve odprezentovala jen pár základních čísel a pak předvedla, jak se v praxi nedodržuje jedno ustanovení organizačního řádu. To, které říká, že každý člen M-ČČK musí znát život zachraňující úkony. Stačilo, aby se pár lidiček pokusilo o stabilizovanou polohu a bylo jasné, že ne každý to umí. Musím říci, že se hned přihlásilo několik lidí a při polední pauze je Honza Studnička učil stabilizovanou polohu.
    Projekt Pomoc v pohybu předvedl, jak během roku pracoval a co se změnilo. Program HIV/AIDS a život nás všech zvolil prezentaci formou Událostí, kam si jako hosty zval jednotlivé členy koordinačních skupin a rozhovory s nimi ukázal, co se jim v letošním roce povedlo i nepovedlo. Eva Čmelíková, zástupce projektu Děti, nám o projektu zazpívala a Honza Lechota přečetl pohádku s tématem jeho projektu, Leadership training.
    V neděli se tradičně volilo a myslím, že bylo z čeho vybírat ...
...
Mějte se hezky a třeba se právě s vámi uvidíme na RMR příští rok."

Jana Klenáková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grosman Grosman | E-mail | Web | 30. září 2011 v 1:42 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !