Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Den otevřených dveří HZS Teplice

21. června 2011 v 16:06 | Monika Šebestová |  OSM v akci
OSM-ČČK Teplice byla v květnu pozvána HZS Teplice k účasti na "Dni otevřených dveří" jejich základny. Stanici celé dopoledne navštěvovaly třídy ZŠ a v odpoledních hodinách družiny a rodiče nebo prarodiče s dětmi. Místní hasiči prováděli děti po celém areálu základny, aby jim ukázali všechna vozidla, která si děti také mohly řádně prozkoumat. Dále si prohlédly protichemické obleky, do věděly se o používání hasicích přístrojů podle druhu požáru a vše, co je spojené s prací hasičů. Děti si také mohly vyzkoušet stříkání ze džberové stříkačky nebo hasičskou uniformu. Zastoupení zde měla i Policie ČR, která dětem také ukázala svá vozidla a předvedla jim své vybavení, mezi kterým byl i radar na měření rychlosti.

My jsme si připravili stanoviště s první pomocí. Starší děti si nejprve vyplnily test znalostí základů první pomoci, který jsme si potom všichni dohromady opravili a některá řešení vysvětlili na názorných ukázkách u namaskovaných zranění. Děti se tak dozvěděly všechno možné o poraněních jako jsou popáleniny, řezné a tržné rány, cizí tělesa v ráně a zlomeniny. Byla jim také předvedena resuscitace, kterou si také mnoho dětí, ale také učitelek a rodičů vyzkoušelo. Menší děti se dokonce předháněly ve zkoušení masáže i dýchání, ale bohužel se časově nemohlo dostat na všechny z celé třídy.
Velká návštěvnost našeho stanoviště byla i ze strany samotných maminek, které se chtěly více dozvědět o tom, jak záchránit své dítě, když by bylo v ohrožení života, protože se nesetkávají s dostatečnými informacemi a názornými ukázkami. Masáž srdce si dobrovolně přišlo vyzkoušet i mnoho mužů, kteří se báli o nadměrnou sílu svého stlačení a u většiny z nich oprávněně. Byli jsme tedy velice příjemně překvapeni zájmem návštěvníků o první pomoc a velice se těšíme se na příští rok a na další Den otevřených dveří.

Monika Šebestová
předsedkyně OSM Teplice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !