Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

56. mezinárdní kemp v Langenlois

24. srpna 2011 v 14:42 | Adéla Šolcová |  Mezinárodní aktivity

Dvě členky Mládeže českého červeného kříže (Adéla Šolcová, Tereza Siegelová) se ve dnech 11.- 25. srpna účastnily mezinárodního studijního kempu v Langenlois, nádherném městečku Dolního Rakouska známém zejména svým vynikajícím vínem. Toto setkání, v pořadí již šestapadesáté, bylo uspořádáno na téma WANTED: YOU(TH) (Hledá se: Mládež).

Kemp to tak úplně doslova nebyl, účastníci nebydleli ve stanech v přírodě, nýbrž byli ubytováni v útulných pokojích v místní škole. Bylo pravidlem, že místnost spolu nikdy neobývali lidé ze stejné země, tudíž ani naše dívky nebyly výjimkou. Postupem času obě zjistily, že toto pravidlo má svůj význam. Rozhodně to pomohlo v navázání nových přátelství.

Do Langenlois dorazilo celkem 44 účastníků z 18 zemí. Kromě České republiky dorazily delegace také z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Egypta, Finska, Chorvatska, Itálie, Irska, Německa, Norska, Palestiny, Rakouska, Slovenska, Švýcarska, St. Kitts and Nevis, Thajska, Ukrajiny a Velké Británie. Každá země byla pro tento pobyt velkým přínosem, kemp byl zaměřen na poznávání nových kultur a diskutování mezi národy o různých věcech ať už politických, nebo věcech týkajících se každodenního života. Lidé tam byli otevření novým názorům a rádi probírali situace ve svých zemích. Program sám o sobě byl z části zaměřen právě na seznámení se navzájem, a tak během pár společně strávených chvil všichni pochopili, že žádné hranice mezi státy ani rozdílné jazyky je nečiní nijak odlišnými od ostatních. A to byl hlavní cíl tohoto kempu.

Mimo těchto poznávacích her však byli účastníci zabaveni dalšími workshopy. Téměř každý den byly připraveny alespoň tři rozdílné činnostní skupiny. Mezi ty stálé patřila například umělecká skupina, která se zabývala přípravou dekorací na blížící se Festival of nations. Dále zde byla skupina pro ty, co tvořili reporty o všech činnostech do blogu a třetí skupina měla za úkol dát veřejnosti vědět o chystajícím se festivalu. Členové byli vysláni do města, rozdávali letáčky a snažili se zajistit co největší návštěvnost.


Příprava dekorací na festival of nations - výroba vlajek (zl. Lavinia (Itálie), Christina (Německo), Kathi (Rakousko), Madlen (Rakousko), Iva (Chorvatsko), Ivo (Chorvatsko))

Všechna práce vynaložená v těchto skupinách se na konci kempu předvedla veřejnosti. Na Festival of nations se mohl přijít podívat každý, kdo chtěl. Každá delegace měla dvě minuty na to, aby představila svou zemi ať už tancem, zpěvem, nebo čímkoli dalším, podobně jako v National Pub. Zástupci zemí si k sobě mohli přizvat libovolný počet přátel ostatních národností.

Výše zmíněná National Pub byla přichystána každý večer. O program této "národní hospůdky" se vždy staraly vybrané státy. Každý stát nabídl něco, čím by mohl zaujmout ostatní a poté zájemce naučil něco typického pro svou zemi (např. zpěv, tanec, vaření, řeč…). Po uplynutí času na nacvičování každý předvedl, čemu novému se přiučil. Byl to jakýsi festival v menší podobě.Slovenská National Pub - vaření halušek. (zl. Ian (Irsko), Birgit (Rakousko), Lisa (Rakousko), Bianka (Slovensko), Laura (Finsko))


V programu bylo samozřejmě také spoustu výletů, např. do Vídně, Maudhausenu, Dürnsteinu a také do Langenloiského muzea výroby vína. Muzeum bylo jedním z nejnezapomenutelnějších zážitků. Většina dostala výklad ve své řeči, takže i účastníci s omezenějšími znalostmi angličtiny dokonale porozuměli. Všechny dekorace byly dokonale promyšlené, Terezu a Adélu překvapila také skvělá technika použitá v interiéru. Na konci exkurze měli všichni příležitost ochutnat a zakoupit výborné langenloiské víno nebo mošt.


Úžasná podívaná v langenloiském muzeu.


Celý kemp byl výborně promyšlen a všichni účastníci získali zážitky a přátele na celý život. Je obvyklé, že se lidé, kteří se setkali na tomto táboře, scházejí i poté a pořádají srazy. Na Festival of nations i letos dorazilo pár delegací z minulých ročníků, aby se pozdravily s teamery a viděly, co jejich nástupci vytvořili. Tento kemp se postaral o vznik další mezinárodní rodiny, pro kterou žádná vzdálenost ani hranice nejsou překážkou!
Adéla Šolcová
OSM Trutnov
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AdélaZuzu AdélaZuzu | Web | 12. srpna 2012 v 19:08 | Reagovat

To nemá chybu, krásný blog.

2 Ivo Ivo | Web | 25. ledna 2014 v 12:58 | Reagovat

Zajímavý blog, jen tak dál. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !