Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Říjen 2011

Rescue Marathon II

13. října 2011 v 11:42 | Redakce |  Vaše zážitky a akce
Vzhledem k tomu, že jsem se účastnila na začátku října akce s názvem Rescue Marathon II., tak nesmím opomenout ho zmínit i zde. Účastnila jako jeden z organizátorů - tzv. "vesťák". Týmy, které přijely zasahovat byly z řad ČČK, Mládeže ČČK ale i jeden profesionální záchrannářský tým (Rescue Praha).

Lenka Zuská
"Letos se uskutečnil druhý ročník Rescue Marathonu ve skautské základně v Mentaurově u Litoměřic. Zúčastnilo se jí celkem 11 týmů z Čech (2x Praha 7, Praha 1, Rescue Tým Praha, Litoměřice, Mladá Boleslav, Chrudim, Ostrava, Jablonec nad Nisou, Kladno, Děčín) a jeden ze slovenských Košic.

Záchranářský les

13. října 2011 v 11:20 | Lenka Zuská |  OSM v akci
Co všechno se může dít v takovém lese?

To byste nevěřili … jednoho dne, v sobotu 24.9. 2011, se do Modřanské rokle v Praze sjeli záchranáři, aby dětem
ukázali, co obor záchranářství obnáší.
Akci s názvem "Záchranářský les" zorganizovala Oblastní skupina Mládeže Praha 9 ve spolupráci s kulturním 
centrem 12.
 

Pohádková první pomoc ve Frýdku-Místku

6. října 2011 v 14:25 | Redakce |  OSM v akci
Pro letošní rok si členové Oblastní skupiny Mládeže českého červeného kříže Frýdek-Místek a Oblastního spolku Českého červeného kříže Frýdek-Místek připravili zábavně-vzdělávací akci s názvem "Pohádková první pomoc", která se konala v sobotu 10.9.2011 v Sadech B. Smetany ve Frýdku-Místku od 10:00 do 17:00h.

Na této akci jsme zábavnou formou učili děti, ale i dospělé, jak správně poskytnout první pomoc pomocí všem dobře známých pohádek. Cílem této akce je, aby si malí i velcí návštěvníci spojili to co už znají (pohádky) s něčím, co ještě neovládají (první pomoc). Na každém stanovišti byla pohádková postava, které se přihodilo nějaké zranění, dle pohádkového příběhu, a jeden zdravotník, který návštěvníkům srozumitelně vysvětlil co může zapříčinit toto zranění, co ho provází a jak správně provést první pomoc. Na stanovištích bylo možné vidět například Červenou Karkulku pokousanou vlkem, Šípkovou Růženku v bezvědomí, Popelku s astmatickým záchvatem či podchlazenou Nastěnku s omrzlinami. Ošětření zranění bylo možné si i vyzkoušet. V roli zdravotníků se objevili naši členové, kteří mají bohaté zkušenosti ze školení první pomoci na školách, společných cvičení či zdravotnických dozorů.
Součástí této akce bylo i předání námi sesbíraných plyšových hraček, oblečků a botiček pro miminka, do rukou těch, kteří je potřebují. Tyto věci byly předány dětskému domovu ve Frýdku -Místku a Klubu maminek Broučci. Dále jsme na této akci pokřtili i našeho nového maskota, který nám bude sloužit pro ulehčení práce s dětmi na zdravotnických dozorech či výuce obvazové techniky apod.

Podpořit nás přijeli i naši kolegové z Mládeže Záchranného týmu Ostrava a zástupci z řad Městské policie Frýdek-Místek, Dobrovolných hasičů Frýdek-Místek, Vodní záchranné služby. SVČ Klíč nám poskytlo pár figurantů a Tactical Team Moravia nám vytvořili střelnici pro malé i velké. Všem zúčastněným moc děkujeme, stejně tak i sponzorům, bez kterých by tuto akci nebylo možné uskutečnit.

zdroj: text u fotek na FBVítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !