Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Pohádková první pomoc ve Frýdku-Místku

6. října 2011 v 14:25 | Redakce |  OSM v akci
Pro letošní rok si členové Oblastní skupiny Mládeže českého červeného kříže Frýdek-Místek a Oblastního spolku Českého červeného kříže Frýdek-Místek připravili zábavně-vzdělávací akci s názvem "Pohádková první pomoc", která se konala v sobotu 10.9.2011 v Sadech B. Smetany ve Frýdku-Místku od 10:00 do 17:00h.

Na této akci jsme zábavnou formou učili děti, ale i dospělé, jak správně poskytnout první pomoc pomocí všem dobře známých pohádek. Cílem této akce je, aby si malí i velcí návštěvníci spojili to co už znají (pohádky) s něčím, co ještě neovládají (první pomoc). Na každém stanovišti byla pohádková postava, které se přihodilo nějaké zranění, dle pohádkového příběhu, a jeden zdravotník, který návštěvníkům srozumitelně vysvětlil co může zapříčinit toto zranění, co ho provází a jak správně provést první pomoc. Na stanovištích bylo možné vidět například Červenou Karkulku pokousanou vlkem, Šípkovou Růženku v bezvědomí, Popelku s astmatickým záchvatem či podchlazenou Nastěnku s omrzlinami. Ošětření zranění bylo možné si i vyzkoušet. V roli zdravotníků se objevili naši členové, kteří mají bohaté zkušenosti ze školení první pomoci na školách, společných cvičení či zdravotnických dozorů.
Součástí této akce bylo i předání námi sesbíraných plyšových hraček, oblečků a botiček pro miminka, do rukou těch, kteří je potřebují. Tyto věci byly předány dětskému domovu ve Frýdku -Místku a Klubu maminek Broučci. Dále jsme na této akci pokřtili i našeho nového maskota, který nám bude sloužit pro ulehčení práce s dětmi na zdravotnických dozorech či výuce obvazové techniky apod.

Podpořit nás přijeli i naši kolegové z Mládeže Záchranného týmu Ostrava a zástupci z řad Městské policie Frýdek-Místek, Dobrovolných hasičů Frýdek-Místek, Vodní záchranné služby. SVČ Klíč nám poskytlo pár figurantů a Tactical Team Moravia nám vytvořili střelnici pro malé i velké. Všem zúčastněným moc děkujeme, stejně tak i sponzorům, bez kterých by tuto akci nebylo možné uskutečnit.

zdroj: text u fotek na FB 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 itchweed itchweed | Web | 22. června 2015 v 16:00 | Reagovat

pujcka chomutov :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !