Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

Rescue Marathon II

13. října 2011 v 11:42 | Redakce |  Vaše zážitky a akce
Vzhledem k tomu, že jsem se účastnila na začátku října akce s názvem Rescue Marathon II., tak nesmím opomenout ho zmínit i zde. Účastnila jako jeden z organizátorů - tzv. "vesťák". Týmy, které přijely zasahovat byly z řad ČČK, Mládeže ČČK ale i jeden profesionální záchrannářský tým (Rescue Praha).

Lenka Zuská
"Letos se uskutečnil druhý ročník Rescue Marathonu ve skautské základně v Mentaurově u Litoměřic. Zúčastnilo se jí celkem 11 týmů z Čech (2x Praha 7, Praha 1, Rescue Tým Praha, Litoměřice, Mladá Boleslav, Chrudim, Ostrava, Jablonec nad Nisou, Kladno, Děčín) a jeden ze slovenských Košic.

Akce začala v pátek ve 20.00 a skončila v neděli v poledne. Během akce zúčastněné čekalo ošetření bezmála 35 figurantů na 12-ti stanovištích v okolí Mentaurova, Skalice a Litoměřic. Stanoviště byla rozmanitá, například pád horolezců ze skály, bitka o čest, autonehoda, ostrov kanibalů a další. Po skončení Marathonu museli zvládnout vyhledávání spadlého letadla a dvou cestujících v okolním terénu. Rojnice a spolupráce se povedla, a transport osob naštěstí nebyl tak dlouhý, jako loni. Po návratu a toužebném očekávání spánku a konce akce však na zasahující čekala další společná situace, a tou bylo hnízdo sekty, které je uvítalo ukřižovaným účastníkem před vchodem do budovy. I s tímto si ale poradili dobře a akce se pomalu schylovala ke konci.
Na akci se přijel podívat Litoměřický deník a napsal o nás moc pěkný článek, informace se o naší akci objevily i v Chrudimském deníku a celou akci si s námi prošli i členové sdružení Rescueinfo. Jak se akce líbila jim si můžete přečíst na Novinky.cz, 155ka.cz a Radyvnouzi.cz. Děkujeme ale i za pomoc, hlavně v oblasti komunikace po vysílačkách.
Suma sumárum-třetí ročník bude a doufáme, že se na něj všichni těší a nelitují, že se zúčastnili toho letošního."


"Již podruhé, a v mnohem větším stylu, se letos konalo náročné záchranářské cvičení zvané Rescue Marathon. Do Mentaurova u Litoměřic kromě nás letos vyrazil i tým našich přátel ze slovenských Košic (na snímku). K naší vlakové výpravě přes Lovosice do Litoměřic se přidali i 4 figuranti. Dále se akce zúčastnilo 10 dalších týmů z celé ČR, mezi nimi i dva týmy z pořádající 5. MS Praha 7. Jako rozhodčí jsme na stanovištích potkávali nejen sedmičkáře, ale také dva členy ze Žižkova nebo viceprezidentku Lenku Zuskou.
V pátek večer nás čekala první akce, kdy jsme byli náhle zahnáni do krytu kvůli teroristickému útoku chlorem. Tady jsme ale nikoho nezachraňovali, ale naopak jsme byli zachraňováni z krytu, ve kterém postupně docházel kyslík.
V noci na sobotu jsme překvapivě mohli spát. Ráno jsme se nasnídali, všichni jsme obdrželi Red Bully a bagety na cestu a po nástupu družstev na hřišti jsme byli auty rozvezeni na stanoviště, kde jsme měli začínat.
Za den jsme prošli celkem třináct stanovišť, na kterých nás čekaly různé úkoly. Večer nás ještě čekala noční rojnice s vyhledáváním letadla po havárii a rituální sebevražda, po které většina účastníků padla vyčerpáním.
V neděli už přišel čas na zabalení všech věcí a rozloučení. Rozhodčí pouze hodnotili naše chyby, ale nebodovali nás, takže jsme nemohli prohrát. Celému organizačnímu týmu 5. MS Praha 7 děkujeme za skvělou akci, kterou pro nás připravil. Kdo nejel, udělal chybu, kterou budete ale moci napravit už příští rok od 28. do 30. září!"


Další články a odkazy:

Záchranný tým ČČK Ostrava, článek zde: http://www.zachranny-tym.cz/res-mar/
Záchranný tým HJ OS ČČK Jablonec n.N., článek zde: http://www.cck-jablonec.cz/akce/93-rescue-marathon-2011/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !