Příspěvky do zpravodaje zasílejte na e-mail: zpravodaj@mcck.cz

První pomoc v Pelhřimově

12. června 2012 v 22:42 | Alžběta Bartošková - účastnice |  OSM v akci
Naše poslední víkendová akce se opět nesla v zábavném a velice přátelském duchu. Jak by taky ne, když mládežníci jsou banda hašteřivých lidí s nedocenitelným smyslem pro humor!
Jelo se vlakem. Obdivuhodné bylo, že naši starší kolegové zvládli hlídat účastníky i sebe, aby nás něco nepřejelo a oni si nemuseli procvičovat první pomoc ihned na místě.
Cesta na místo určení byla o něco horší, jelikož se spustil pořádný déšť a my přišli do budovy promáčení na kost. No, věci se daly usušit a protože nás jen tak něco nezastaví, tak se jelo dál podle plánu.Cesta na místo určení byla o něco horší, jelikož se spustil pořádný déšť a my přišli do budovy promáčení na kost. No, věci se daly usušit a protože nás jen tak něco nezastaví, tak se jelo dál podle plánu.
Po rychlém představení a ubytování, které následovalo vybavení a "okoštování" zásob spolubydlících, se rozjela výuka. Té se ujaly starší a zkušenější osoby.
Bylo skutečně užitečné zopakovat si bezvědomí i s obdržením pár znalostí o tom, jak to vlastně detailně vypadá, když do něj člověk upadne. Samozřejmě jsme si všichni všechno zkusili. Případné chyby byly opraveny a jelo se dál. Všichni se bavili a odevšad se ozýval nějaký ten šum právě probíhajícího hovoru.
Nácvik obvazové techniky byl pro některé o něco málo náročnější. Není příliš snadné správně všechno zavázat, když se u toho musí myslet, kam co správně stočit a zatočit, což občas přeci jen není lehké. Avšak s výpomocí milých instruktorů, opět z našich řad, se všechno povedlo a my mohli jít spát s pocitem, že jsme se něco nového přiučili, dozvěděli nebo aspoň procvičili to věci, co jsme již zvládali.
Další den ráno nás čekalo překvapení v podobě rozcvičky. Není nad raní čerstvý vzduch a nadávky polospících lidí, kteří jsou nuceni běhat po lese. Po snídani přišla na řadu další část, kterou né všichni musí a na kterou se někteří z nás vyloženě netěšili. Zásahy. Vytvořili jsme družstva podle toho, jak jsme se hodlali postavit čelem soutěžním úkolům na HMZ. Stanoviště byla rozmístěna různě po budově i po okolí ať v lese nebo na malém dětském hřišti, které se ukázalo jako zdroj výtečné zábavy! Někomu se dařilo a někomu méně. Každopádně jsme si to všichni užili včetně stanoviště, jenž bylo určeno výhradně pro hry a odreagování. Někteří šťastlivci si mohli dokonce "zasimulovat" v dalším kole zranění.
Zpáteční cesta domů byla zcela suchá a my všichni ve zdraví opět spatřili své rodiny.
Zkrátka, byla to opět jedna z těch skvělých víkendovek, které si člověk užije od nácviku jak ošetřit zlomenou ruku, až po tolik nenáviděné mytí nádobí. Kdo nezažil, měl by určitě někdy přijet a zúčastnit se s námi. Skvělý kolektiv, úžasná zábava... To je Mládež Českého červeného kříže Pelhřimov!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vítejte na stránkách našeho Zpravodaje M-ČČK, díky za návštěvu !